Przejdź do treści
Justyna Kujawińska - psycholog

Wykształcenie

Ukończyłam psychologię na Uniwersytecie Wrocławskim, czteroletnie całościowe szkolenie dla psychoterapeutów w Instytucie Integralnej Psychoterapii Gestalt w Krakowie – akredytowanym przez European Association for Gestalt Therapy (EAGT) i Polskie Towarzystwo Psychologiczne (PTP) – a także Studium Interwencji Kryzysowej w Dolnośląskim Centrum Psychoterapii, Szkołę Trenerów Stowarzyszenia CEL, szkolenie na temat pracy z osobą w żałobie w Instytucie Dobrej Śmierci oraz wiele innych specjalistycznych szkoleń.

Doświadczenie

Pomocą psychologiczną zajmuję się od 2010 roku. Doświadczenie zdobywałam w Miejskim Centrum Usług Socjalnych we Wrocławiu (DPSy dla osób psychicznie i somatycznie chorych), Wrocławskim Centrum Rozwoju Społecznego (warsztaty psychoedukacyjne dla młodzieży i rodziców) oraz we współpracy z licznymi organizacjami pozarządowymi i firmami. Odbyłam staż kliniczny na Oddziale I Psychiatrycznym Dziennym w Dolnośląskim Centrum Zdrowia Psychicznego, a następnie pracowałam w tej placówce jako psycholog w Poradni Zdrowia Psychicznego oraz na Oddziale III Psychiatrycznym Dziennym. Współpracowałam też z Towarzystwem Pomocy im. św. Brata Alberta i MOPS we Wrocławiu, świadcząc wsparcie psychologiczne na rzecz osób opuszczających pieczę zastępczą oraz wychodzących z kryzysu bezdomności. W latach 2015-2023 współtworzyłam Ośrodek Psychoterapii i Rozwoju Osobistego RÓWNOWAGA we Wrocławiu. Obecnie prowadzę własny gabinet, a także zajęcia dla studentów psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego.

Odpowiedzialność

Dbając o jakość mojej pracy, regularnie korzystam z superwizji, interwizji koleżeńskiej oraz uczestniczę w warsztatach poszerzających wiedzę o psychoterapii i samoświadomość.

Odbyłam własną psychoterapię, indywidualną i grupową.

Przeszłam szkolenie przygotowujące do udzielania profesjonalnej pomocy psychologicznej osobom LGBTQ+ rekomendowane przez Kampanię Przeciw Homofobii.

Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Gestalt (PTPG).
Dbam o zachowanie tajemnicy zawodowej. Pracuję w oparciu o Kodeks Etyczny PTPG.

W latach 2015-2018 swoimi działaniami wspierałam akcję społeczną RE:akcja w depresji.

Czerpię energię z bliskich relacji i kontaktu z naturą.
Jestem żoną Radka i opiekunką psa Krążka. Lubię spacery po lesie i dobre książki. Doceniam uważność i małe radości w zwykłym życiu.
czytelnia